22 października 2021 w Trzcinnej odbyła się uroczystość z okazji Europejskiego Dnia Seniora.

Organizatorem był Wójt Gminy Nowogródek Pomorski, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowogródku Pomorskim oraz Dzienny Dom Pobytu „Senior+” w Trzcinnej.

W uroczystości wzięli udział Wójt Gminy Nowogródek Pomorski Pan Krzysztof Mrzygłód, proboszcz Parafii Trzcinna ks. Dariusz Pilarski, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Pani Małgorzata Glapka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowogródku Pomorskim Pani Małgorzata Jaśkowiec oraz wiele innych osób wspierających działalność Dziennego Domu Pobytu Senior +.

W części artystycznej wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowogródku Pomorskim, przygotowane przez panią Elżbietę Obłąk, a także dzieci z Trzcinnej, które grały na instrumentach, śpiewały i recytowały wiersze. Pani Józefa Rosa w swoim wystąpieniu podzieliła się z gośćmi wspomnieniami ze swojego dzieciństwa oraz młodości, była to krótka lekcja historii i okazja do wspomnień i wzruszeń.

Potem zaproszono seniorów do poczęstunku i wspólnej zabawy, do której przepięknie zagrał pan Paweł Leoszko z przyjaciółmi.

Zabawa była udana. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili, a szczególnie Seniorom, bez których nie byłoby tej uroczystości.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i serdecznie zapraszamy za rok!